• Slider 6
  • Slider 7

Czy na działce rolnej można postawić domek holenderski? Przepisy i ograniczenia

  • Domek holenderski

Zakup domu holenderskiego może być świetną inwestycją dla kupujących na każdym etapie ich życia, szczególnie jeśli chcą mieć miejsce do mieszkania w pełni dostosowane do swoich potrzeb. Jednak jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć, zanim ostatecznie się zdecydujesz - zwłaszcza jeśli chodzi o przepisy i ograniczenia w zakresie umiejscowienia domku mobilnego.

Spójrz na nasz mini przewodnik, aby być na bieżąco, gdy będziesz gotowy kupić dom modułowy. Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj: https://europacampers.pl/zanim-postawisz-domek-holenderski-na-dzialce/.

Czym jest holenderski dom modułowy?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, czy na działce rolnej można postawić domek holenderski - ważne jest w pełni zrozumieć, z jakim typem konstrukcji mamy do czynienia. Dom modułowy to rodzaj konstrukcji budowanej poza placem budowy, z dala od miejsca, w którym będzie stał po złożeniu. Tego rodzaju domki norweskie są budowane w sekcjach zwanych modułami w krytej, klimatyzowanej fabryce, gdzie budowniczowie składają je zgodnie z surowymi standardami jakości. Następnie budowniczy wysyła każdy moduł na miejsce budowy i składa je, aby zbudować dom.

Po zakończeniu budowy dom modułowy jest dokładnie tak samo funkcjonalny, jak konstrukcja zbudowana zgodnie z konwencjonalnym budownictwem, ale za to może mieć te same cechy konstrukcyjne przy niższym koszcie. Doskonałym przykładem jest tutaj model C2-48 - o którym możesz dowiedzieć się więcej na stronie: https://europacampers.pl/domek-mobilny-c2-48/

Co musisz wiedzieć na temat domku holenderskiego zanim postawisz go na działce?

Jeśli planujesz postawić domek holenderski na działce rolnej - mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: to jest możliwe. Jednak zanim zaczniesz przeglądać oferty na  https://europacampers.pl/domek-norweski/ i snuć konkretne plany co do jego umiejscowienia - musisz wiedzieć, że istnieją w związku z tym pewne ograniczenia.

O jakich ograniczeniach musisz pamiętać, wybierając lokalizację dla swojego domku holenderskiego?

  • Na działce rolnej można postawić tylko jeden obiekt na każde 500m2 powierzchni.
  • Obiekt stawiany na działce rolnej nie może być na stałe połączony z gruntem.
  • Obiekt nie może stać w jednym miejscu dłużej niż 120 dni w roku.

Ważne! W zależności od wielkości domku i rodzaju działki czasem może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie budowy.

Myślisz o zakupie domu modułowego, ale masz pytania? Najlepiej zgłosić się z nimi do producenta domków holenderskich, który zna ten proces i tym samym może sprostać Twoim wyjątkowym potrzebom. Dzięki temu rozwiejesz swoje wątpliwości i spełnisz swoje marzenie!